Istotne informacje związane z pracą i zakwaterowaniem w Holandii

PIERWSZE KROKI PO PRZYJEŹDZIE DO HOLANDII

Jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobisz po przybyciu do Holandii jest podpisanie umowy z E&A Uitzendbureau B.V., bądź inną spółką wchodzącą w skład holdingu. Jeżeli podejmujesz pracę w Holandii po raz pierwszy kolejnym ważnym krokiem będzie uzyskanie BSN (Sofinummeru, czyli holenderskiego numeru identyfikacji podatkowej). W każdym holenderskim biurze E&A do Twojej dyspozycji będą polskojęzyczni pracownicy, którzy pomogą w jego uzyskaniu, jak również będą służyć radą i pomocą podczas całego okresu zatrudnienia.

UBEZPIECZENIE NA CZAS POBYTU I PRACY W HOLANDII

W trosce o Twoje bezpieczeństwo przypominamy o konieczności opłacania podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, które zapewni Ci niezbędną pomoc lekarską w trakcie pobytu i pracy w Holandii. Wszyscy nasi pracownicy są ubezpieczeni w zakładzie ubezpieczeniowym Zorg en Zekerheid, a składka potrącana będzie bezpośrednio z Twojego wynagrodzenia. Koszt ubezpieczenia wynosi 35,45 € tygodniowo. Aby Twoje ubezpieczenie zdrowotne obowiązywało podczas urlopu należy wypełnić u pracodawcy odpowiedni druk zlecenia.

ZAKWATEROWANIE NA CZAS PRACY W HOLANDII

Wyjeżdżając z nami do pracy Holandii masz również zapewnione zakwaterowanie. Na czas pracy zapewniamy zakwaterowanie w hotelach pracowniczych, mieszkaniach w blokach bądź kamienicach, zabudowach szeregowych, jak również domkach bungalow oraz kontenerach mieszkalnych. Staramy się je tak dopasować, by miejsce zakwaterowania było zlokalizowane jak najbliżej miejsca Twojej pracy. Wszystkie mieszkania dla osób pracujących w Holandii są o podobnym standardzie. Do dyspozycji będą: aneks kuchenny, łazienka oraz wspólny pokój dzienny. Ze względów higienicznych prosimy o zaopatrzenie się w śpiwór, poduszkę oraz prześcieradło, gdyż nie zapewniamy pościeli. Dodatkowo należy zabrać ze sobą kubek, talerz oraz sztućce. Tygodniowy koszt zakwaterowania na czas pracy w Holandii wynosi 119,40€.

DOJAZD DO PRACY

Zapewniamy bezpieczny i komfortowy dojazd do pracy na terenie Holandii, w zależności od odległości pomiędzy miejscem pracy, a zakwaterowaniem będzie to mikrobus, samochód osobowy, bądź rower. Dojazd do niektórych miejsc pracy jest płatny i kształtuje się następująco:

 • opłata za dojazd do pracy firmowym samochodem 5 € za każdy przepracowany dzień (max 25 € tygodniowo), kierowca jest zwolniony z opłat (jedynie w dniach, w których faktycznie prowadzi pojazd).
 • osobom korzystającym z rowerów udostępnionych przez E&A zostanie potrącona tygodniowa opłata za wynajem w wysokości 5 €.

WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ W HOLANDII

Ważnym elementem pracy w Holandii jest oczywiście wynagrodzenie. Najczęściej wypłacane co tydzień. Otrzymasz od nas również zestawienie z wyszczególnieniem przepracowanych godzin, przysługujących dodatków, opłat oraz potrąceń. Na podstawie tego rozliczenia (Salarisspecificatie) przelejemy Ci cotygodniowe wynagrodzenie na wskazany uprzednio rachunek osobisty. Pierwsza wypłata zostanie Ci przelana na konto w trzecim tygodniu licząc od momentu, w którym podejmiesz zatrudnienie. Składniki wynagrodzenia i jego wysokość są zróżnicowane w zależności od branży oraz charakteru wykonywanej pracy. Do wysokości wynagrodzenia za pracę w Holandii wlicza się:

 • stawka godzinowa brutto,
 • dodatki za pracę w nadgodzinach, pracę zmianową, oraz za wypracowaną normę,
 • pieniądze wakacyjne i urlopowe,
 • premie za pracę w okresie świątecznym.

REJESTRACJA W CELU PODJĘCIA PRACY W HOLANDII ZA NASZYM POŚREDNICTWEM

Jeżeli chcesz podjąć pracę w Holandii za pośrednictwem naszej firmy, zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego na naszej stronie. Kolejnym krokiem jest potrzeba odwiedzenia jednego z naszych biur, w trakcie owej wizyty przeprowadzimy z Tobą rozmowę kwalifikacyjną wraz z testem językowym. Dzięki temu w zależności od pojawiających się ofert pracy w Holandii będziemy w stanie trafnie skojarzyć Twoje oczekiwania z pracodawcą holenderskim. Jeżeli mieszkasz daleko od naszych biur, możemy taką rozmowę przeprowadzić przez Skype. Na naszej stronie internetowej w dziale “OFERTY PRACY HOLANDIA” możesz aplikować na dany wyjazd podpowiadając się rekruterom. Taką możliwość mają jednak tylko osoby zarejestrowane w bazie danych, które podały aktualny numer komórkowy i email. Następnie osoby spełniające wymagania danego pracodawcy są zapraszane na rozmowę do jednego z naszych biur. W trakcie spotkania przedstawimy Ci dokładne informacje na temat pracy, warunków zatrudnienia oraz jeżeli spełniasz wymagania oferty, podpiszemy z Tobą umowę przedwstępną. Staramy się dążyć do zapewnienia naszym kandydatom stabilnego i stałego zatrudnienia na terenie Holandii, zależy jednak ono także od Twojej solidności i zaangażowania, poziomu kultury osobistej, umiejętności życia i pracy w grupie oraz chęci rozwiązywania problemów z uwzględnieniem wzajemnego poszanowania i zrozumienia obustronnych korzyści.

DOKUMENTY WYMAGANE DO PODJĘCIA ZATRUDNIENIA W HOLANDI

Warunkiem podjęcia pracy na terenie Holandii, za naszym pośrednictwem, jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego RP lub paszportu. Osoby wyjeżdżające do Holandii są zobligowane również do posiadania konta walutowego w Euro i dysponowania ważną kartą płatniczą. Jeśli pracowałeś/aś już w Holandii, prosimy również o dostarczenie nr BSN (Soffinumer).

NIEKARALNOŚĆ

Duża cześć współpracujących z naszą agencją pracodawców zagranicznych, w tym także firm zlokalizowanych na terenie Holandii, wymaga od kierowanych przez nas kandydatów zaświadczenia o niekaralności, dlatego też zalecamy przed wyjazdem udać się do odpowiedniego punktu informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego przy sądzie w celu uzyskania tego dokumentu poprzez złożenie odpowiedniego wniosku o udzielenie informacji o osobie (do pobrania: https://arch-bip.ms.gov.pl/Data/Files/_public/bip/krk/formularz_krk_osoba.pdf) Opłata sądowa związana z udzieleniem w/w informacji wynosi 30,00 PLN. Jeżeli nie jest możliwe uzyskanie zaświadczenia przed wyjazdem do pracy na terenie Holandii, możesz wypełnić stosowne zapytanie wraz z udzieleniem pełnomocnictwa dla osoby trzeciej (do pobrania: link do upoważnienia), która będzie mogła uzyskać dokument w Twoim imieniu. Istnieje również możliwość wnioskowania przez Internet bądź listownie (więcej informacji na stronie: https://obywatel.gov.pl/praca-i-biznes/uzyskaj-zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnego#scenariusz-przez-internet). Uprzedzamy, iż pracodawca użytkownik może odmówić zawarcia umowy lub rozwiązać stosunek pracy, jeśli pracownik nie będzie w stanie okazać wspomnianego dokumentu, a także w przypadku zatajenia faktu bycia karanym lub złożenia nieprawdziwego oświadczenia o niekaralności (niezależnie od odrębnej odpowiedzialności karnej z tym związanej)

CZAS PRACY W HOLANDII

Kolejną istotną rzeczą ściśle związaną z zatrudnieniem w Holandii jest czas pracy, który w większości przypadków wygląda następująco:

 • pierwszy pobyt minimum 8 tygodni,
 • możliwość pracy w godzinach nadliczbowych w zależności od ilości zamówień,
 • możliwość podjęcia stałej współpracy w systemie 6-8 tygodni w pracy i 1-2 dwa tygodnie w kraju.

ZESTAWIENIA ROCZNE (JAAROPGAFF) CZYLI ROZLICZENIE PODATKU OD WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ W HOLANDII

Każda osoba zatrudniona na terenie Holandii otrzymuje zestawienie roczne, tzw. Jaaropgaaf, na podstawie którego możesz dokonać rozliczenia holenderskiego podatku, w czym z chęcią Ci pomożemy.

Praca od zaraz w Holandii - dostępne branże

Jeśli chodzi o kwestię, taką jak praca Holandia jest krajem, który obfituje w bardzo duże możliwości dla osób z zagranicy poszukujących zatrudnienia. Nasza agencja współpracuje z pracodawcami, u których możliwa jest praca na produkcji, w logistyce, ogrodnictwie, opiece domowej, a także w sektorach specjalistycznych. Gwarantujemy bardzo zróżnicowane oferty pracy pasujące do Twoich umiejętności oraz znajomości języka angielskiego lub holenderskiego. Holenderscy pracodawcy są także elastyczni w zakresie okresu zatrudnienia. Może to być praca na wakacje lub jednorazowa praca sezonowa, jak i stałe zatrudnienie w systemie: praca na terenie Holandii przez 8 tyg. a następnie powrót do kraju na 1 do 2 tygodni i ponowny wyjazd zagranicę.

Nasi holenderscy kontrahenci szukają pracowników m.in. na takie stanowiska jak:

 • magazynierzy,
 • operatorzy wózków widłowych,
 • obsługa linii produkcyjnych,
 • ogrodnicy,
 • operatorzy maszyn przemysłowych i budowlanych,
 • personel sprzątający,
 • kierowcy,
 • opiekunowie i opiekunki ludzi starszych,
 • spawacze,
 • pracownicy budowlani.

Ciekawym rozwiązaniem jest także praca dla par w Holandii, z której skorzystać mogą wszyscy, którzy nie chcą wybierać między możliwością szybkiego zarobienia dodatkowych pieniędzy a rozłąką ze swoim partnerem. W naszej bazie ogłoszeń nie brakuje propozycji przeznaczonych dla par. Może to być np. zawód komisjonera, praca przy kwiatach lub czynności wykonywane w obrębie hal produkcyjnych.

Praca w Holandii wiąże się w wielu przypadkach z konkretnymi wymaganiami, które muszą spełniać kandydaci. Kierowcy np. oprócz prawa jazdy powinni posiadać umiejętność posługiwania się w stopniu komunikatywnym językiem holenderskim lub angielskim. Operatorzy wózków widłowych, spawacze lub innego typu specjaliści muszą z kolei dysponować odpowiednimi certyfikatami bądź uprawnieniami. Jeśli chodzi o opiekunów osób starszych, bardzo mile widziane jest doświadczenie w ramach wykonywania tego rodzaju obowiązków. Na szczęście proponowane przez nas zatrudnienie w Holandii jest na tyle zróżnicowane w kontekście dostępnych branż i stanowisk, że bez większych problemów znajdziemy idealnie dopasowaną ofertę w stosunku do Twoich kwalifikacji.

Do najważniejszych pytań należą:

 • Czy agencja pomaga w dopełnianiu formalności?
 • Czy w kraju docelowym znajdują się polskojęzyczne biura tej agencji wspierające swoich pracowników?
 • Czy praca obejmuje zakwaterowanie w Holandii?
 • Czy system rozliczania się z pracownikami jest przejrzysty i w pełni zrozumiały?
 • Z jaką częstotliwością następuje wypłata wynagrodzenia?
 • Czy firma pomaga w przygotowaniu dokumentów, koniecznych do uzyskania zwrotu podatku?
 • Czy ogłoszenia proponowane przez daną agencję zawierają szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych pracownikom?
 • Jak często firma umożliwia powroty do Polski?

Praca w Holandii od zaraz z E&A

Jeśli praca w Holandii z zakwaterowaniem oraz kompleksowym, bieżącym wsparciem naszych polskojęzycznych biur brzmi dla Ciebie zachęcająco, odwiedź dostępny na naszej stronie dział „O firmie” i osobiście przekonaj się o naszej rzetelności oraz wiarygodności.

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

E&A - atrakcyjna, legalna i w pełni bezpieczna zagraniczna praca od zaraz